Місто автора блогу вже тиждень нагадує Silent Hill, тож ми вирішили розповісти, як поводяться сонячні панелі в тумані. Інтригу довго не втримаємо: погано працюють сонячні панелі в тумані, хоча й не перестають виробляти електроенергію. Так, на станції в 60 КВт зараз бачимо виробку 5 КВт. Розгляньмо, чому так відбувається.
Як туман впливає на роботу сонячних панелей?
Туман складається з мікроскопічних крапель води, які розсіюють і частково поглинають світло. Вони зменшують інтенсивність сонячного світла, яке сягає поверхні землі й панелей. При цьому дифузне, розсіяне, світло домінує над прямими променями, але фотоелектричні панелі можуть його використовувати.
Залежно від густоти туману та його тривалості, втрати генерації можуть становити від 50% до 80% у порівнянні зі звичайним сонячним днем.
Що гірше: туман чи хмари?
Зазвичай туман гірший за хмари для генерації сонячної енергії.
Туман складається з дрібних крапель води, які розсіюють і частково поглинають сонячне світло. Хмари теж блокують пряме сонячне світло, але вони можуть відбивати та розсіювати частину випромінювання, спрямовуючи його на панелі. У деяких випадках, особливо з білими купчастими хмарами, може навіть бути короткочасний ефект підсилення (через відбите світло від країв хмар).
Тож список антагоністів до фотогальваніки виглядає наступним чином:
Висновок
Якщо туман густий, то він гірше для генерації, ніж звичайна хмарна погода. Але якщо порівнювати з дуже щільними грозовими хмарами, то вони можуть бути навіть гіршими.
Залишити відповідь