Чистка сонячних панелей

Сонячні панелі невибагливі в догляді, в цій статті ми розглянемо, як і коли слід мити та чистити систему.

Як часто мити сонячні панелі

В нашому кліматі сонячні панелі достатньо мити профілактично 1-2 рази на рік. Більшість часу панелі самі омиваються дощами і цього достатньо, аби пил та бруд не заважав світлу проникати до фотоелементів. Проте тут є нюанси, які можуть вплинути на частоту прибирання.

  1. Постійне джерело забруднення: грунтова дорога, будівельний майданчик чи зграя голубів. Якщо щось із цього є неподалік СЕС, мити панелі доведеться частіше.
  2. Опади. Зазвичай дощ виконує роботу за вас, але чергові піски із Сахари чи подібні аномалії можуть навпаки забруднити систему. Якщо ваші вікна після дощу підозріло брудні, час перевірити й панелі також.
  3. Сезонні особливості. Навесні після пилкування рослин та восени після листопаду може накопичуватися багато бруду.

Якщо це все не про вас, то 1-2 миття на рік буде достатньо, аби підтримувати стабільне вироблення електроенергії.

Сонячні панелі та опади

Чи треба мити сонячні панелі після дощу?

Після дощу мити панелі необов’язково, особливо якщо вони мають правильний (гострий) кут нахилу.  Та все ж після сильної зливи може утворюватись наліт із бруду, тож не зле буде перевірити стан панелей після геть поганої погоди.

Чи треба чистити панелі від снігу?

Сніг на сонячних панелях — цікавий виклик, і тут є свої нюанси. Сонячні панелі зазвичай мають гладку поверхню та розташовані під нахилом — все це сприяє тому, щоби сніг не накопичувався або принаймні швидко танув й сковзав. До того ж в процесі роботи панелі нагріваються і це також сприяє таненню тонкого шару снігу.

Та все ж навіть в Одесі буває випадає місячна норма снігу за день, і після такої погоди вартує зчистити товстий шар снігу з сонячних панелей. По-перше, це уможливить виробіток, коли неминуче прийде антициклон. А по-друге, це значно знизить навантаження на каркас.

Для очистки панелей від снігу використовуйте м’які щітки чи швабри, не ризикуйте пошкодити панелі лопатами чи шкребками. Якщо сніг почав танути й поверх скла намерз шар льоду, не намагайтесь його віддерти чи розтопити — приберіть сніг, який можете, а решту панелі розтоплять самі в перший же сонячний день.

Не слід заливати панелі гарячою водою — це може призвести до термічного пошкодження.

Сніг рідко є довготривалою проблемою, бо його легко видалити, а чисті панелі забезпечують максимальну продуктивність навіть узимку.

Чи може град пошкодити панелі?

Так, залежно від розміру. Якщо у вашому регіоні пройшов град, перевірте, чи все окей зі станцією.

Як мити сонячні панелі

Панелі вартує мити рано вранці або пізно ввечері, коли вони не нагріті сонцем, щоб уникнути пошкоджень від перепаду температур. Не лийте воду під сильним напором, щоб не пошкодити панель або ущільнення. Якщо використовуєте хімічний засіб, обов’язково промийте панелі чистою водою, щоб не залишилося залишків.

Мити сонячні панелі потрібно з обережністю, щоб не пошкодити поверхню і не залишити нальоту чи плям. 

Чим мити сонячні панелі

Уникайте жорстких щіток та абразивних засобів — вони можуть пошкодити поверхню. Звичайні засоби для миття вікон можуть підійти, але не всі. Ось що важливо врахувати:

  • Чиста вода. Найкращий вибір — дистильована або демінералізована вода, щоб уникнути утворення розводів від солей.
  • М’який мийний засіб. Підходить звичайний засіб для миття посуду без агресивних хімікатів.
  • Спеціальні засоби для сонячних панелей. Це найкращий варіант, бо такі засоби розроблені для делікатного очищення та захисту панелей.
  • Мильний розчин. Легкий розчин води з невеликою кількістю мила.

Краще уникати засобів з алкоголем, аміаком чи агресивними хімікатами, які можуть пошкодити покриття панелей. Більшість рідин для вікон містять ці компоненти, тому перевіряйте склад.

З інструментів для миття вам знадобляться: М’які губки, мікрофібра або щітки з м’яким ворсом. Також для великих систем може знадобитись телескопічна щітка з водоподачею. 

Якщо панелі сильно забруднені або важкодоступні, краще звернутися до фахівців із мийки сонячних панелей. Вони мають необхідне обладнання та безпечні засоби. Догляд збереже їхню ефективність і продовжить термін служби!

Чи можна мити панелі Керхером?

Так, але на низькому тиску. Високий тиск може пошкодити захисне покриття панелей, ущільнення або навіть саму поверхню скла. Використовуйте спеціальні насадки, які знижують тиск струменя води, наприклад, насадку-розпилювач чи щітку з подачею води.

Отже, обирайте низький тиск, тримайте розпилювач на відстані не менше 30 см від панелі й керхер цілком впорається з миттям панелі.

Якщо сумніваєтеся, краще звернутися до фахівців із професійного очищення панелей.


Опубліковано

у

від

Коментарі

2 відповіді до “Чистка сонячних панелей”

  1. […] Детальніше про догляд за панелями взимку читайте в статті «Чистка сонячних панелей» […]

  2. […] Чистота панелей. Регулярне очищення панелей від снігу та льоду є обов’язковим для підтримки їхньої продуктивності. Це нескладна процедура, яка може суттєво вплинути на обсяги виробленої енергії. Більше про догляд за панелями читайте в статті “Чистка сонячних панелей“. […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *