Ознаки несправності акумулятора

Акумулятор для автономної системи живлення — це доволі надійний пристрій. Якщо дотримуватись умов використання (не бити його, не використовувати на морозі, не заливати водою), то батарея прослужить років 10 без нарікань. Проте проблеми трапляються і в цій статті ми розберемо як зрозуміти, що акумулятор зламався.

Критичні поломки

Задимлення, іскри, клацання, сильний “хімічний” запах, деформація корпусу та витікання рідини — це однозначні ознаки критичної несправності, за якої акумулятор стає небезпечним для оточуючих. 

В першу чергу знеструмте пристрій: вимкніть інвертор та від’єднайте проводи, що ведуть від нього на акум. Тепер його треба перемістити в безпечне місце, тож запросіть людей, з якими живете, на прогулянку та зв’яжіться із тими, хто встановив чи продав вам акумулятор аби дізнатись умови ремонту.

Якщо майстер чи постачальник на зв’язок не виходять, шукайте інших, а також можливість винести батарею із квартири в безпечне безлюдне місце під кришою. Гараж, склад, недобудована дача — будь-яке місце, де акум не зашкодить іншим людям та не буде руйнуватись від погоди.

Проблеми під час використання

Тепер же розглянемо проблеми, які вказують на некоректну роботу, але не вимагають від власника негайно позбутись пристрою.

Якщо зустрілись із такими симптомами — теж зв’яжіться із постачальником чи компанією, яка встановлювала систему.

  1. Перегрів – батарея гріється під час роботи або зарядки без значного навантаження.
  2. Швидка втрата заряду – якщо АКБ швидко розряджається навіть без навантаження, це може свідчити про деградацію елементів.
  3. Повільне заряджання – якщо акумулятор довго набирає заряд або не заряджається до 100%.
  4. Відключення під навантаженням – АКБ не тримає навантаження й різко відключається.
  5. Падіння напруги – напруга нижча за номінальну навіть після повного заряду (наприклад, для 12В АКБ напруга впала нижче 10В).
  6. Різке зниження ємності – якщо акумулятор раніше працював, скажімо, 5 годин, а тепер лише 30 хвилин, це ознака деградації.
  7. Нестабільна робота інвертора – при використанні акумулятора можуть бути часті вимкнення або помилки інвертора.
  8. Відключення BMS (Battery Management System) – батарея може самостійно вимикатися через проблеми з осередками.
  9. BMS видає помилки – якщо акумулятор керується через Bluetooth або інший моніторинг, можна побачити повідомлення про перегрів, низьку напругу, перевантаження тощо.

Якщо бачиш, що батарея швидко деградує, то, можливо, причина в перевантаженнях, високих температурах або частому глибокому розряді.

Як діагностувати проблему з акумулятором

Щось із списку виглядає знайомим? Найімовірніше акумулятор таки зламався і тепер залишається хіба що діагностувати проблему.

Перевірте, які помилки видають BMS та інвертор. Заміряйте напругу на клемах акумулятора та окремих банках (якщо маєте до них доступ). Перевірте балансування ячеєк, адже велика різниця напруг між ними може вказувати на проблемний елемент.

Обов’язково огляньте контакти, щоб переконатися, що проблема не в підключенні – погані контакти, окислення або слабкі клеми можуть давати схожі симптоми.


Опубліковано

у

,

від

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *