Як працюють сонячні панелі

Сонячна панель складається з маленьких частинок, які називаються фотоелектричними (PV) комірками. Ці комірки виготовлені з матеріалу (зазвичай кремнію), який має спеціальні властивості – він може перетворювати енергію сонячного світла на електричну енергію.

Сонячне світло потрапляє на комірки

Коли сонячні промені досягають поверхні сонячної панелі, вони “збивають” електрони з атомів у матеріалі комірок. Уяви, що світло “вибиває” маленькі частинки – це і є початок створення електричного струму.

Електрони починають рухатися

У комірках створено спеціальне електричне поле, яке змушує вибиті електрони рухатися в одному напрямку. Цей рух електронів і створює електричний струм, але поки це струм постійний (DC).

Струм перетворюється на змінний

Оскільки побутові прилади працюють на змінному струмі (AC), сонячна система використовує інвертор – пристрій, який перетворює постійний струм (DC) у змінний (AC), який ти можеш використовувати вдома.

Використання або зберігання електрики

Електроенергія, яка пройшла через інвертор, одразу використовується для живлення приладів, або надлишок може бути збережений у батареях.

Порівняння з водяною трубою

Уяви, що сонячне світло – це вода, яка потрапляє у трубу (сонячну панель). Сонячні комірки – це механізм, який “пускає воду в рух” (електрони починають рухатися). Далі вода (електрика) протікає через насос (інвертор), який перетворює її на потрібний тип струму для твого дому.


Опубліковано

у

від

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *